تور وان

باتومی وب 

باتومی شهری بندری واقع در کنار دریای سیاه و یکی از زیباترین و توریست پذیرترین شهرهای گرجستان محسوب می شود که با برنامه های دقیق دولت گرجستان توانسته به شهرت بالا در بین گردشگران و سطح قابل قبول و رضایت بخشی از نظر توریست پذیری رسیده است.

دسترسی به باتومی

از هر وسیله ای برای رفتن به این شهر زیبا می توان استفاده کرد و به روش های مختلفی قابل دسترسی است که رایج ترین راه، راه زمینی و هوایی می باشد.

فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی باتومی توسط سازمان هوانوردی آمریکا تایید شده و از استاندارهای روز دنیا برخوردار است.

 

فرودگاه باتومی

2فرودگاه باتومی

جاذبه های توریستی

 پارک دلفین ها

درهای این مجتمع تفریحی به صورت رسمی در سال 2011 به صورت بازسازی شده به روی مردم گشوده شد. این دلفیناریوم گنجایش 700 نفر همزمان را فراهم می سازد ، بازدید کنندگان می توان با انواع نمایش ها آشنا شده و شوی دلفین ها را تماشا کرده آن ها را لمس کنند و از آنها لذت ببرند. این شو به سه زبان گرجی، انگلیسی و روسی سه بار در روز و در ساعت های 14، 17 و 21 برگزار می شود .

 

پارک دلفین

پارک دلفین2

پارک دلفین3

قدم زدن در بلوار باتومی

این بلوار جزء یکی از قدیمی ترین جاذبه ی باتومی به حساب می آید. ساخت این بلوار در سال 1881 شروع شد. در آن زمان، فرماندار شهر دستور ایجاد پارکی را در امتداد ساحل باتومی به یک باغبان آلمانی دادند. و امروزه این بلوار در حقیقت پارکی به طول 7کیلومتر در امتداد ساحل می باشد که انواع مجسمه ها، صندلی های زیبا و فوراه های مختلفی وجود دارند و بخاطر همجواری با ساحل زیبا قدم زدن در این محل بسیار لذت بخش می باشد.

 

بلوار باتومی2

بلوار باتومی3

بلوار باتومی4

باغ ملی گیاه شناسی

باغ ملی گیاه شناسی باتومی در منطقه ای به نام Mtsvane Kontskhi توسط گیاه شناس روسی به نام Andrey Nikolayevich در فاصله 9کیلومتری شهر باتومی به وسعت 108 هکتار در کنار دریای سیاه واقع شده است و دارای انواع گل و گیاه های مختلف، زیبا و خیره کننده می باشد و بازدید از این باغ برای دوستداران طبیعت و عکاسی توصیه می شود.

 

باغ ملی1

باغ ملی3

باغ ملی4

باغ ملی 5

باغ ملی 6

باغ ملی 8

تله کابین باتومی

از دیگر تفریحات باتومی که مسافران می توانند انجام دهند و از طبیعت زیبای محیط زیبا بهره مند شوند رفتن به تله کابین باتومی می باشد که در سال 2013 افتتاح شده است و دارای طول 2 کیلومتری است.

 

تله کابین

تله کابین 3

تله کابین 2

بازدید از میدان زیبای Piazza

به جرات می توان گفت میدان Piazza زیباترین میدان شهر باتومی است و همانگونه که از اسمش معلوم است   اصالتا ایتالیایی و به سبک و معماری ایتالیایی ساخته شده است. اطراف میدان توسط رستوران ها، کافه ها و هتل ها احاطه شده و گردشگران می توانند از قدم زدن در این محیط رویایی لذت ببرند و از معماری زیبا و منحصر بفرد و شیشه های رنگارنگ و سرامیک های طرح دار عکس بگیرند.

 

میدان پیازا

میدان پیازا 2

میدان پیازا 4

بازدید از میدان اروپا

میدان اروپا یکی از میدان های اصلی شهر باتومی می باشد و قطعا گذر هر مسافری به این میدان خواهد افتاد. این میدان شهر باتومی را به قسمت اروپایی متصل کرده و مجسمه ی مشهور Medea نیز در این میدان قرار دارد. کنسرت هنرمندان بزرگی اروپایی نیز اکثر اوقات در این میدان برگزار می شود.

 

میدان اروپا

میدان اروپا2

بازدید از برج الفبا

برج الفبا یکی دیگر از نقاطی است که گردشگران می تونند در باتومی از آن دیدن کنند.این برج دارای 130متر ارتفاع است و نمای جالبی دارد و به شکل DNA طراحی شده و نشان دهنده ی بی همتایی الفبای گرجی و مردم گرجستان می باشد.

 

برج الفبا

برج الفبا 3

بازدید از بنای عشق

بنای عشق که به مجسمه عشق نیز مشهور است یک شاهکار معماری محسوب می شود و به شکل یک زن و یک مرد هستند به نام های علی یک پسر مسلمان و نینو که یک پرنسس گرجستانی است، این مجسمه ها بر اساس رمانی از یک نویسنده ی آذربایجانی طراحی شده اند. ارتفاع هر یک از این مجسمه ها 8 متر بوده و در ورودیه ی شهر باتومی واقع شده اند. این دو مجسمه در طول روز به هم می رسند و نماد عشق را نشان می دهند.

 

بنای عشق

بنای عشق2

بنای عشق3

بازدید از پارک می

پارک زیبای MAY همان پارکی است که شوی دلفین ها در آن اجرا می شوند. این پارک در سال 1881 توسط طراح آلمانی ساخته شد و از طرفی به بلوار باتومی می رسد.این پارک مکان مناسبی برای افرادی است که با خانواده به باتومی سفر می کنند.

 

پارک می

پارک می2

پارک می3

بازدید از آکواریوم باتومی

آکواریوم باتومی که در سال 1966 افتتاح شده است، یکی از پربازدیدترین مکان های شهر باتومی می باشد. این آکواریوم دارای تنوع بیش از 100نوع ماهی از دریای سیاه می باشد. این آکواریوم دارای طراحی خاص و منحصر به فردی به شکل یک صخره ی موجی که دارای 4 سنگ است می باشد و نمایشگاه های مختلفی برای گردشگران در داخل بنا وجود دارد.

 

آکواریوم

آکواریوم2

آکواریوم3 

گردش در شهر با دوچرخه

باتومی شهری ساحلی است و امکانات مدرن و متنوعی برای تفریح گردشگران در این شهر فراهم شده است که یکی از آنها دوچرخه سواری است. ایستگاه های متعدد دوچرخه سواری و لاین ویژه ی دوچرخه در امتداد پارک ها و بلوار ها در کنار خط ساحلی ایجاد شده اند و این امکان برای گردشگران فراهم شده که لذت دوچرخه سواری و دیدن طبیعت را با هم تجربه کنند.

 

دوچرخه

دوچرخه2

 

 تور زمینی گرجستان