تور وان

تفلیس وب

دسترسی به باتومی

شهر تفلیس به انواع مختلفی قابل دسترس بوده و از هر وسیله ای برای رفتن به آن می توان استفاده کرد. ‏

فرودگاه

فرودگاه بین المللی تفلیس توسط سازمان ملی هوانوردی آمریکا تایید شده و از استانداردهای روز دنیا برخوردار است. این فرودگاه، بزرگترین فرودگاه اروپا پس فرودگاه روسیه می باشد و به اکثر نقاط دنیا پرواز مستقیم دارد.

 هواپیما2

هواپیما

جاذبه های توریستی تفلیس

بازدید از شهر قدیمی تفلیس ( ‏Altstadt‏)‏ ‏

شهر تفلیس به عنوان شهری کهن و قدیمی شناخته شده و دولت گرجستان همواره تلاش خود را برای حفظ بناهای قدیمی انجام داده و همواره سعی کرده از این منطقه بهره ی توریستی ببرد. تفلیس در کنار رودخانه ی Mtkvari واقع شده و قلعه های متفاوتی از جمله Narikala ، Kartlis Deda در این منطقه واقع شده اند.

تفلیس

تفلیس3

بازدید از تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس در سال 2012، پارک Rike در قسمت غربی رودخانه ی Mtkvari را به قلعه ی Narinkala وصل می کند.همچنین از بالای تپه نما و دید وسیعی از شهر تماشایی و بسیار لذت بخش است. بعضی از کابین های این تله کابین دارای کف شیشه ای می باشند که که کمی ترسناک و در عین حال هیجان انگیز و لذت بخش می باشند.

تله کابین

تله کابین2

بازدید از قلعه ی ‏Narikala

قلعه ی قدیمی Narikala در ابتدای شهر و کنار رودخانه ی Kura واقع شده است، از دیگر مکان های دیدنی شهر تفلیس می باشد که در سفر به گرجستان باید از آن دیدن کرد. حمام Sulphurدر این قلعه واقع شده، این قلعه همچنین دارای دو دیوار بلند و بزرگ می باشد که باغ های تفلیس در آن واقع شده اند.

قلعه ناریکالا

بازدید از پل صلح ‏The Bridge of Peace

به منظور اتصال بخش قدیمی و جدید شهر تفلیس در اوایل سال 2010 شورای شهر تفلیس تصمیم به ساخت سازه ای کردند و انجام این کار را به عهده ی یک آرشیتکت مطرح و برجسته ی ایتالیایی نهادند. و در ماه می همان سال مراسم افتتاحیه پل صلح بر روی رودخانه Kura برگزار گردید. سقف این پل زیبای 150 متری، دارای 1208 لامپ LED می باشد که شبها منظره ای فوق العاده را خلق می کنند، نورپردازی آن توسط طراح فرانسوی انجام گرفته و نام پروژه "در ستایش زندگی و صلح" نهاده شده است.

پل صلح

پل صلح2

پل صلح3

بازدید از کلیسای ‏Tsminda Sameba Cathedral

کلیسای Sameba دقیقا در همان محل اصلی کلیسای ارتدکس گرجستان واقع شده است. مراحل ساخت این کلیسا از سال 1995 تا 2004 طول کشیده و این محل علاوه بر اینکه محلی برای انجام مراسمات مذهبی است ، پذیرای گردشگران زیادی نیز می باشد. کلیسای Sameba سومین کلیسای مرتفع جهان و جزء بزرگترین کلیسای جهان به شمار می آید. سبک معماری این کلیسا گرجی بوده و بسیار مورد علاقه ی توریست هاست.

کلیسای سامبا

کلیسای سامبا3

بازدید از ‏Funicular

مجموعه ی فونیکولار از دیگر نقاط دیدنی تفلیس می باشد که حتما باید از این منطقه دیدن کرد. این مجموعه ترکیبی از نقاط جالب و دیدنی، رستوران زنجیره ای و ... می باشد . مشهورترین رستوران این منطقه رستوران گرجی Chela می باشد. یک خط قطار نیز در این مجموعه قرار گرفته، که از ابتدای خیابان Chonkadze تا تپه ی Mtatsminda کشیده شده است. ‏

فونیکولار2

قدم زدن در خیابان ‏Rustaveli

‏نام قبلی این خیابان Golovin بوده ، که امروزه جزء یکی از مشهورترین خیابان های تفلیس می باشد. نام این خیابان از نام شاعر معروف گرجستانی گرفته شده است. خیابان Rustaveli از میدان آزادی تفلیس شروع شده و بعد از 1.5 کیلومتر در خیابان Kostava تمام می شود. این خیابان دارای ساختمان های معروف و مشهوری است. ساختمان پارلمان گرجستان ، موزه ی کلیسای Kashveti، موزه ی Simon Janashia نیز در این خیابان واق شده اند.

تفریح در شهربازی ‏Mtatsminda

بالای کوه ‏Mtatsminda، شهربازی زیبایی همنام با نام خود کوه وجود دارد که گردشگران شهر قطعا از این شهربازی دیدن می کنند. انواع رولر کوسترها، سرسره های آبی و تفریحات بسیاری در این شهربازی برای کسانی که خواهان تفریح و هیجان هستند، وجود دارد.

شهر بازی تفلیس

فونیکولار

شهر بازی تفلیس3

بازدید از باغ ملی ‏Botanical Garden

‏پارک ملی بوتانیکال گاردن بیش از 4500 مدل گیاهی و جانوری را در خود جای داده است. این باغ دارای قدمتی بالای 3 قرن می باشد. در آن زمان یک جهانگرد فرانسوی به ارزش این پارک زیبا پی برد و بنای آن را گذاشت.

باغ ملی

باغ ملی2

 

 تور زمینی گرجستان