تور وان

جنگل های ارسباران

جنگل های ارسباران در شمال آذربایجان شرقی با وسعت 12هزار کیلومتر قرار گرفته است. رود ارس یا آراز در این منطقه یکی از زیباترین رودهای ایران است که از کشور ترکیه سرچشمه گرفته و دارای شاخه های متعددی است. چشمه ی ثریا از یکی از شاخه های آن در مرز چهار کشور نخجوان، ایران، ارمنستان و ترکیه تشکیل شده و اگر به شمالی ترین منطقه ایران و دامنه ی کوه های آرارات سفر کنید این چشمه ی پر آب و زلال و طبیعت سرسبز اطرافش شما را شگفت زده خواهد کرد.

جنگل های ارسباران

جنگل های ارسباران

سازمان یونسکو این منطقه را به عنوان زیست کره معرفی کرده است، جنگل های ارسباران زیست گاه گونه های مختلف حیوانی بوده و تنوع جانوری زیادی نیز در آن وجود دارد و برای علاقمندان حیات وحش تجربه ی بسیار متفاوت و جالبی خواهد بود.حیواناتی نظیر گرگ سیاه گوش، خرس قهوه ای و تنها زیستگاه سیاه خروس ها و ... است و هنگام گردش در این مناطق باید مراقب بود . در طول سفر جنگل های ارسباران حتما دوربین خود را همراه داشته باشید و زیبایی های کمیاب این منطقه ، از جمله پوشش گیاهی متنوع، گندم زارها ، شکوفه ی درختان، زال زالک ، بلوط و ... را ثبت کنید.

جنگل های ارسباران

جنگل های ارسباران پوشیده از درختان سماق است و اهالی و روستاییان منطقه هر سال طی مراسمی چیده ، خشک کرده و آسیاب می کنند. بازه ی زمانی اردیبهشت تا شهریور ماه بهترین بازه زمانی سفر به این منطقه محسوب می شود.

جنگل های ارسباران

 

tabriz tour