انتالیا

شهر آنتالیا در کجای کشور ترکیه قرار دارد؟موقعیت جغرافیایی و نوع آب و هوای آن چیست؟و بهترین زمان سفر به آن چه زمانی است؟

این ها سوالاتی است که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.این مقاله توسط سایت ستاره شرق تهیه و منتشر می شود که خدمات تور وان را به شما ارائه می دهد.

شهر آنتالیا ترکیه یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه می باشد که با داشتن روزهای آفتابی زیاد در طول سال یکی از مقاصد گردشگری در کشور ترکیه به حساب می آید.

معرفی شهر آنتالیا


شهر آنتالیا ترکیه به دلیل داشتن آب و هوای بسیار مناسب و زیبایی های طبیعی و مراکز تفریحی فراوان به یکی از شهر های توریستی کشور ترکیه تبدیل شده است و سالانه توریست های بسیار از سراسر جهان به این شهر در کشور ترکیه سفر می کنند.

موقعیت جغرافیایی آنتالیا ترکیه


شهر آنتالیا ترکیه در قسمت غرب کشور ترکیه و از سمت جنوب با دریای مدیترانه همسایه است و به همین علت نیز دارای آب و هوای مدیترانه ای است و در تابستان دارای آب و هوای گرم و خشک و دمایی بین 28 تا 36 دارد و در فصل زمستان دارای آب و هوای معتدل و بارانی و دمای هوا 9 تا 15 درجه می رسد و به در فصل زمستان موج گرمی از سمت دریا به سمت ساحل می آید و همین امر باعث می شود تا این شهر در فصل زمستان نیز خیلی سرد نشود و کمتر یخبندان ایجاد شود.

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا ترکیه


این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای است و این به این معناست که تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارد و بهترین زمان سفر به این شهر در فصل بهار و تابستان است.شما در این فصول می توانید هم از آب و هوای گرم برای آفتاب گرفتن استفاده کنید و هم از دریا و تفریحات آبی این شهر لذت ببرید.

هتل های معروف شهر آنتالیا ترکیه


شهر آنتالیا ترکیه به دلیل توریستی بودن دارای هتل های زیبا و لوکسی می باشد که تمام امکانات رفاهی و تفریحی را برای میهمانان خود فراهم می کند در ادامه چند هتل را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • آکرا هتل(Akra Hotel)

  • هتل 1207 شهر آنتالیا

  • یازار لارا هتل شهر آنتالیا (Yazar Lara Hotel)


آکرا هتل(Akra Hotel)


این هتل یکی از زیباترین و معروف ترین هتل های شهر ‌آنتالیا می باشد .این هتل نمای رو به دریا دارد که جذابیت این هتل را بیشتر می کند و شما می توانید از تراس هتل دریا را تماشا کنید و لذت ببرید در ضمن این هتل اینترنت رایگان و رستوران ها و کافی شاپ های بسیار شیک با تنوع غذایی بالا را به شما ارائه می دهد.

هتل 1207 شهر آنتالیا


این هتل نیز یکی از زیباترین هتل های شهر آنتالیا است که در منطقه کالچی واقع شده است و نمای رو به باغ و شهر دارد.این هتل دارای رستوران و استخرها مجهز است که اگر در ان هتل اقامت داشته باشید می توانید از این امکانات استفاده می کنید.

یازار لارا هتل شهر آنتالیا (Yazar Lara Hotel)


یازار لارا هتل شهر آنتالیا (Yazar Lara Hotel) یکی از هتل های 3 ستاره جمع و جور و بسیار شیک و تمیز که همه مسافران از اقامت در این هتل راضی بوده اند.این هتل امکانات رفاهی از قبیل رستوران و اینترنت رایگان به شما ارائه میدهد.

مراکز خرید شهر آنتالیا ترکیه


شهر آنتالیا ترکیه علاوه بر مناطق توریستی و تفریحات آبی دارای مراکز خرید زیادی است که می توانید با مراجعه به آنها از برندهای معروفی مانند کوتون و ال سی وایکیکی و برندهای معروف دیگر خرید کنید.در ادامه چند فروشگاه و مرکز خرید معروف را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • ترا سیتی  (Terracity Shopping Mall)

  • مارک آنتالیا

  • مرکز خرید 5 ام میگروس


ترا سیتی  (Terracity Shopping Mall)


یکی از مراکز خرید مهم در شهر آنتالیا مرکز خرید ترا سیتی است که شعبه هایی از برندهای معروف جهان مانند بربری ،لوگوست و ال سی وایکیکی دارد و شما می توانید این محصولات را از این مرکز خرید به راحتی تهیه کنید.

مارک آنتالیا


یکی از مراکز خرید که به تازگی نیز ساخته و افتتاح شده و شعبه ای از برندهای معروف مانند دریمود و ایپکیول را دارا می باشد.

مرکز خرید 5 ام میگروس


یکی از مراکز خرید پرطرفدار مرکز خرید 5 ام میگروس است که فاصله کمی با آکولند و لونا پارک دارد و می توانید هم خرید و هم تفریح را در فاصله کمی تجربه کنید و از کافی شاپ  رستوران های این مرکز خرید نیز استفاده کنید.