تور وان

برای شرکت در تور وان، داشتن اطلاعاتی از شهر وان لازم است شهر وان در ساحل شرقی ترکیه قرار دارد و نیز در ظلع شرقی قلعه تاریخی وان و مرکز استان وان می باشد.

سفر به شهر وان می تواند یک مسافرت 3 یا 4 روزه باشد که معمولا تور وان هم 3 یا 4 روزه می باشد.شهر وان در کنار دریاچه وان قرار دراد که باعث شده آب هوای بسیار متعدل و مناسی داشته باشد.

تور وان

برای سفر به شهر وان از تبریز(تور وان از تبریز)  مرزهای خروجی بازرگان،رازی و سرو می باشد که باید از شهرهای ماکو ،خوی ارومیه رد شویم که معمولا در تور وان از مرز رازی یا یازرگان گذر میکنند.

راه دیگر سفر به شهر وان قطار است.معمولا در تور وان از قطار استفاده نمیشود چون معطلی قطار زیاد بوده و مسافر یه روز خود را از دست میدهد.

مردم شهر وان بسیار خون گرم بوده و با توریست ها مخصوصا با ایرانیان ارتباط خوبی برقرار می کنند.وهمین که متوجه ایرانی بودن میشوند سعی میکنند به زبان فارسی صحبت کنند و اکثرا قیمت های اجناس را علاوبر لیر ترکیه به ریال هم به مشتری اعلام میکنند.به علت رفت آمد مسافر زیاد و خرید فروش مخصوصا در زمینه پوشاک از رونق خاصی برخوردار است.

به همین دلیل در وان فروشگها و مراکز خرید زیادی در سالهای اخیر تاسیس شده که انواع لباس ها با مارک های ترک و اروپایی به فروش میرسد.

در شهر وان می توان بسته به میل خود هتل ها را با قیمت مناسب و مد نظر خود رزرو کرد

در شهر وان زنان و دختران اکثرا حجاب دارن و آنهای که حجاب ندارن پوشش مناسبی دارن به همین خاطر وان (تور وان)یک شهر برای مسافرت خانوادگی است که هم میتوان گردش و تفریح کرد و یک خرید خوب هم داشت.

تور وان